#1 2011-04-23 18:42:15

 Adam

Administrator

33750529
Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 46
Punktów :   

Biblia technicznie:D

Tutaj jest miejsce na wszystko co powinniśmy wiedzieć o Biblii:P ja zacznę w razie jakby ktoś nie miał kartki lub mu się gdzieś zagubiła:P

Wskazówki na Namiot Spotkania
I    Czym jest Namiot Spotkania?
•    Namiot spotkania jest to modlitwa osobista połączona z lekturą Pisma Świętego
•    Wj 33, 7- 11- Mojżesz rozmawiał z Bogiem „twarzą w twarz jak się rozmawia z przyjacielem”
II    Czas i miejsce Namiotu Spotkania
•    Miejsce odosobnione- „twoja izdebka”- Mt 6, 6
•    Czas- najmniej 15 minut, optymalnie godzinę (musisz zobaczyć jakie są Twoje możliwości- inaczej będzie na rekolekcjach, inaczej w domu gdy masz np. małe dzieci, inaczej kiedy możesz być sam/ a.
III    Postawa na modlitwie
•    Względnie wygodna- nie musi być klęcząca, ale też, aby nie była leżąca
IV    Jak modlić się podczas Namiotu Spotkania? Etapy modlitwy:
•    Prośba do Ducha Świętego o wprowadzenie w Bożą obecność;
•    Prośba do Ducha Świętego o oczyszczenie mnie ze wszystkiego, co mnie obciąża (chodzi o oderwanie się od codzienności)
•    Uświadomienie sobie, że jestem w Bożej Obecności
•    Dziękczynienie i przeproszenie Boga
•    Prośba do Ducha Świętego, aby pozwoliłmi rozumieć Słowo Boże
•    Studium Pisma Świętego (przeczytaj raz, a po chwili drugi raz). Zadaj sobie pytania:
    O czym jest mowa w tym fragmencie?
    Jaki jest sens tego fragmentu? Co autor biblijny chciał nam powiedzieć? (można skorzystać z opracować czy komentarzy do Pisma Świętego)
    Co Pan Bóg chce powiedzieć do mnie przez ten fragment? Jak mogę to odnieść do swojego życia?
•    Modlitwa prośby nade wszystko o łaskę życia zgodnie z przeczytanym Słowem Bożym i odwagę, abym mógł/ mogła wypełnić wolę Bożą (oczywiście możemy prosić także o inne rzeczy)
•    Dziękczynienie i uwielbienie
V    Jeżeli dopiero co rozpoczynamy życie modlitwy najlepiej zacząć od studium Ewangelii. W dalszej kolejności pism Nowego Testamentu, a na końcu Starego Testamentu
VI    Powyższy schemat Namiotu Spotkania nie musi być stosowany rygorystycznie. Niektóre elementy można pominąć albo, albo modlić się w innej kolejności, Ważniejsze od trzymania się wiernie schematu jest to, aby modlitwa była prosta, szczera i przyjacielska. Jeżeli jednak dopiero zaczynamy „chodzenie z Panem Bogiem” lepiej trzymać się wiernie schematu.

Powodzenia:D


Lepiej napisać głupotę niż przemilczeć coś ważnego:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.chaotic.pun.pl www.desertkeylogger.pun.pl www.psd-gta.pun.pl www.hitman-site.pun.pl www.ruthles.pun.pl