#1 2011-04-23 16:23:37

 Adam

Administrator

33750529
Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 46
Punktów :   

Brakuje nam słów...a czasami jest zbyt wiele...

Utkwiło mi w pamięci jak na jednym ze spotkań wciągnęliśmy się w rozmowę o tym jak rzadko teraz mówi się ludziom dobre i miłe słowa!

Są one prawdziwą rzadkością... macie może jakieś patenty jak to zmienić?


Lepiej napisać głupotę niż przemilczeć coś ważnego:)

Offline

 

#2 2011-04-23 17:09:30

 Kasia

Nowy użytkownik

6784373
Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: Brakuje nam słów...a czasami jest zbyt wiele...

Ja mam taki patencik ;P

Myślę, że każdy tak na prawdę ma problem z tym, aby się przełamać do mówienia takich słów z rożnych powodów np. reakcji: "o co Ci chodzi?", "czego chcesz znowu?". Mój pomysł jest więc następujący:

Załóżmy mama pyta nas czy zrobiła dobre ciasto... My w tym momencie odpowiadamy, że jest pyszne, że nam smakowało itd. W ten sposób miłe słowo nie wychodzi prosto od nas a przez zadane nam pytanie co ułatwia nam zadanie... a pomyślcie ile to może sprawić radości naszej mamie, która na pewno an taką odpowiedź czekała

Myślę, że tym sposobem przełamiemy się, nauczymy i z czasem zaczniemy sami nie pytani przez nikogo wypowiadać pochlebne słówka innym i mama już nas nie będzie musiała pytać nas o ciasto czy fryzurę bo my sami na jej widok wypowiemy "o jak ładnie dziś wyglądasz!" itp

W ten sposób zaczniemy rysować uśmiech na twarzach innych osób ( a co za tym idzie również na swoich )

Uważam, że dobre słowo odwdzięcza się w przyszłości tym samym Więc się opłaca (żarcik bezinteresowność to bardzo dobra cecha )


Oni też niekiedy musieli sie nużyc, dawać za wygraną, powtarzać sobie,
że nigdy im się nie uda pozbyć towarzyszącej nam woni błota i grzechu.
A jednak nie dali za wygrana. Po każdym upadku powstawali,
zdecydowani być tym czujniejsi, im czuja się słabsi.

Offline

 

#3 2011-05-13 13:11:43

marek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-19
Posty: 4
Punktów :   

Re: Brakuje nam słów...a czasami jest zbyt wiele...

nie mówimy ich bo się boimy co taka osoba sobie o nas pomyśli (zgłupiał czy co) ja mam taki patent: po prostu trzeba nie myśleć co sobie ktoś pomyśli ważne że miałeś dobre intencje

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wwe-world.pun.pl www.1asg.pun.pl www.gloriavictus.pun.pl www.l2utopia.pun.pl www.minecraftofpoland.pun.pl